,

Novela zákona zapříčiní, že Google přestane v Česku ukazovat meta popisky

Google přestane ukazovat v ČR meta popisky

Obsah článku

Senátem prošla poslanecká verze zákona, která uděluje povinnost provozovatelům internetových služeb, tedy i Google, na které v současnosti vyhledává drtivá většina Čechů,  platit za úryvky zpravodajský webům. 

Dalo se předpokládat, že tato povinnost bude dvousečná. Google se nechal slyšet, že úryvky nebude těmto online médiím zobrazovat vůbec. Hovoří se i tom, že vypne snippety úplně.

Co lze předpokládat, že novela zákona značí za úryvek? Jedná se o zobrazování náhledu obrázků napravo a meta descriptions, tzv. popisků. Viz obrázek níže.

meta popisek

Výsledná vstupní stránka ve vyhledávači Google pak bude vypadat dle obrázku 2 níže.

meta popisek

Výsledná vstupní stránka ve vyhledávači Google pak bude vypadat dle obrázku 2 níže. Obrázky těchto snippetů jsou příkladové, na produkty by se to nemělo vztahovat.

Tato novela je odpovědí na evropskou směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Online média tak mají možnost požadovat po internetových službách licenční poplatky, pakliže používají jejich krátké úryvky. 

Tato aktualita je otevřená, jakmile budu vědět více informací, doplním další informace.

Zdroje: Lupa.cz, Senat.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SDÍLET ČLÁNEK

Související články

pr marketing

5 rad, jak na vlastní PR marketing

Jste jedni z těch, kteří svoji práci odvádí naplno, ale máte pocit, že to směrem ven nejde vidět? Nejspíš je to proto, že nevíte, jak na vlastní PR marketing. Proto jsem vytvořil 5 rad, jak na vlastní „píárko“.

Celý článek >>

Zkratka PR

Zkratka PR znamená z překladu v angličtině „public relations“. Volně lze tuto zkratku přeložit jako „vztahy s veřejnosti“.

Celý článek >>
KONTAKTUJTE MĚ
NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍ ČLÁNKY
Spolupracuji
Reklamní prostor